Program profilaktyczny ''Przyjaciele Zippiego''

W grupie II, z dziećmi 5-letnimi w miesiącach maj i czerwiec realizowany był program „Przyjaciele Zippiego". Dzieci uczyły się rozpoznawania i nazywania uczuć smutku, radości, zazdrości, zdenerwowania. Doskonaliły umiejętność słuchania, mówienia tego co chcą powiedzieć, zwracania się o pomoc. Trenowały nawiązywanie przyjaźni, dbanie o przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów z przyjaciółmi, radzenie sobie z różnymi zmianami i stratami. Nauczyły się piosenki o patyczaku Zippim, którą często śpiewały podczas zajęć. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów, chętnie opowiadały o różnych sytuacjach jakie zdarzyły się w ich życiu, bardzo lubiły odgrywać scenki dotyczące sytuacji konfliktowych, wymyślały ciekawe i własne rozwiązania. Każde zajęcie kończyło się podsumowaniem. Dzieci mówiły co im się podobało najbardziej, a co najmniej i jak się czuły w czasie spotkania.

Program „Przyjaciele Zippiego” był bardzo pozytywnie przyjmowany przez dzieci, dostarczał im wiele radości i służył budowaniu pozytywnych relacji z innymi.Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz korony, które ozdobiły według własnych pomysłów.