Program edukacyjny „Czyste powietrze wokół nas”

W tym roku dzieci z grupy II wraz z wychowawczynią Justyną Tumidajewicz wzięły udział w programie edukacyjnym przeznaczonym dla przedszkoli „Czyste powietrze wokół nas”. Program miał na celu wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu, uwrażliwienie na szkodliwość dymu tytoniowego oraz na skutki palenia papierosów. Przedszkolaki również uświadomiły sobie negatywny wpływ wdychania dymu tytoniowego. W trakcie zajęć obserwowały skąd może wydostawać się dym, wspólnie stworzyły plakat „Co i dlaczego dymi?”, wykonywały plakietki „Nie pal przy mnie” i śpiewały piosenkę o Dinku. Rodzice także włączyli się do programu poprzez wypełnienie krótkiej ankiety, a dodatkowo został wywieszony dla nich plakat w związku z omawianym tematem.