„Dzień Kropki – dzień kreatywności i wiary w swoje możliwości"

„Dzień Kropki – dzień kreatywności i wiary w swoje możliwości

W piątek 13 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki wraz z nauczycielkami wzięły udział w zabawach i aktywnościach mających na celu rozwijanie wyobraźni i budowanie pewności siebie.

Od samego rana sale udekorowane były w kolorowe kropki, a dzieci i panie wystrojone w ubrania z kropkowym motywem. Na początek dzieci poznały historię małej Vashti, która odkryła w sobie niezwykły talent. Dzięki niej zrozumiały, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego, a nawet mała kropka może stać się początkiem czegoś wielkiego. Podczas tego dnia przedszkolaki brały udział w różnych zabawach z wykorzystaniem kropek: plastycznych, ruchowych, tanecznych, twórczych - układaniu kompozycji z kółek, wyklejaniu plasteliną, czy dorysowywaniu elementów do kropki na kartce. Na pamiątkę tego dnia otrzymały kolorowe emblematy lub dyplomy.

Był to dzień pełen radości, twórczej ekspresji i wiary w swoje możliwości.