Koncert wiosenny w Szkole Muzycznej

W poniedziałek 20 maja 2024 r. przedszkolaki z grupy średniaków i starszaków wybrały się do Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach. Szkoła uczy nauki indywidualnej na instrumentach, uczniowie uczęszczają na zajęcia zbiorowe – kształcenie słuchu, rytmikę i audycje muzyczne, zgodnie z szkolnym planem nauczania. Nasza wycieczka miała na celu rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały koncertu młodych muzyków, którymi byli uczniowie tejże szkoły. Ponadto prowadzące koncert – panie nauczycielki, wprowadzały wszystkich w świat instrumentów poprzez ciekawe opowieści i zagadki. Wszystkie dzieci nagrodziły artystów gromkimi brawami! Ten wyjątkowy  koncert pozostanie im na długo w pamięci.