Andrzejki to wieczór wróżb. Przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Tego dnia organizowałyśmy zabawy połączone z wróżbami. Podczas zabawy andrzejkowej nie mogło zabraknąć wróżb. Propozycji było naprawdę sporo dzieci wybrały te najciekawsze, które przyniosły im wiele śmiechu i radości. Największą atrakcją i najpopularniejszą wróżbą  andrzejkową było lanie wosku – to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych, która przeprowadzana jest zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Zabawa polegała na laniu wosku przez ucho od klucza. Następnie przedszkolaki odczytywały kształt figurek i tutaj wyobraźnia dzieci była duża, oglądały kształty pod światło lampy oraz w domu z rodzicami. Lanie wosku, konkursy oraz ,,Andrzejkowa foto budka” to była naprawdę niezła frajda.