Dzień Dyni

W ostatnim tygodniu października w grupie A i B obchodziliśmy Dzień Dyni. Przedszkolaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz z paniami przecinały dynię na pół, aby zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki oglądały, dotykały różnej wielkości i o różnym ubarwieniu dynie. Poznały także cykl życia dyni oraz warunki jakich potrzebuje do wzrostu. Zorganizowany był slalom dyniowy i tor przeszkód. Ponadto dzieci klasyfikowały dynie według koloru i wielkości. Wspólnie przeliczały oraz tworzyły zbiory zgodnie z podaną liczbą. Przedszkolaki poznały piosenkę „Dynia dana”. Na zakończenie w grupie A dzieci wykonały „dyniolinę” czyli masę sensoryczną z dyni, a w grupie B każdy malował dynie przy użyciu pomarańczowej farby. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe opaski na głowę i dyplomy oraz zostało wykonane zdjęcie w fotobudce. To był ciekawy i pełen wrażeń dzień.