Przejdź do treści
Przedszkole1
Przedszkole2
Przedszkole3
Przedszkole4
Przedszkole5
Przedszkole6
Przedszkole7
Przedszkole8
Przejdź do stopki

Propagowanie zdrowego żywienia

Propagowanie zdrowego żywienia

Treść

Na zdrówko dobra to rada,

dużo warzyw i owoców zajadaj!

W warzywach i owocach są witaminki

- są to zdrowia okruszynki.

Przedszkole realizuje zadania Planu Rocznego - propagowanie zdrowego żywienia.

W pierwszym tygodniu października grupa A i B omawiała ważny dla każdego temat - korzyści płynące ze spożywania warzyw i owoców. Dzieci wykonywały prace plastyczne zgodnie z omawianą tematyką oraz brały udział w zajęciach kulinarnych. W trakcie podwieczorku samodzielnie komponowały kanapki z przyniesionych warzyw, a na drugie śniadanie kroiły swoje ulubione owoce tworząc sałatkę owocową. Przedszkolaki zjadały wszystko ze smakiem.

"Smacznie, zdrowo, kolorowo".

Tak właśnie było w czwartek 3 października w grupie I maluszków. Zanim dzieci przystąpiły do robienia owocowych szaszłyków dowiedziały się, jak zdrowe są owoce i warzywa. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków samodzielnie nadziewały na patyczki owoce wg własnego pomysłu. Przedszkolaki z wielkim apeytytem zajadały przygotowane przez siebie kolorowe szaszłyki. Zajęcia służyły zachęcaniu przedszkolaków do zdrowego odżywiania.

Owocowy deser

4 października 2023 roku przedszkolaki z grupy średniaków uczyły się jak przygotować deser owocowy!

Wykorzystując moc owoców przyniesionych przez rodziców  dzieci stworzyły przepyszny deser.  Przedszkolaki przed przystąpieniem do pracy zadbały o higienę rąk i ochoczo zabrały się do zajęć kulinarnych. Wstępem do tego dnia była zabawa dydaktyczna „Rozpoznaj po dotyku”, podczas której dzieci z zamkniętymi oczami, korzystając ze zmysłu dotyku i węchu zgadywały nazwy różnych owoców i tworzyły owocowe mandale. Potem było już tylko smacznie i słodko!!! Smakołykami poczęstowaliśmy panie z przedszkola .

46607