Jesteśmy bezpieczni - program profilaktyczny

We wtorek 06.06.2023 r. dzieci z grupy ,,A" z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Gorlicach wzięły udział w Miejskim Przeglądzie Profilaktycznym zorganizowanym przez Miasto Gorlice, odbywającym się w Miejskim Przedszkolu Nr 8 w Gorlicach. Celem Przeglądu było: rozwijanie dziecięcych umiejętności artystycznych, twórczej aktywności, wyobraźni i wrażliwości, dbałości o kulturę słowa oraz kształcenie umiejętności pracy zespołowej. Przedszkolaki biorące udział w przeglądzie miały możliwość pogłębienia swojej wiedzy na tematy związane m.in. z: dbaniem o naszą planetę, bezpieczeństwem na drodze, właściwym zachowaniem się  podczas kontaktu z obcym człowiekiem czy znajomością numerów alarmowych. Była to też okazja do zintegrowania środowiska lokalnego, nauczycieli z wszystkich Miejskich Przedszkoli z terenu Gorlic biorących udział w przeglądzie oraz wymiany ich doświadczeń. Na scenie można było zobaczyć różnorodne formy artystyczne - pouczające teatrzyki, montaże słowno - muzyczne, piosenki oraz tańce. Występy dzieci zostały nagrodzone dyplomami, cukierkami oraz nagrodami pieniężnymi dla przedszkoli.