Wyjście do BWA w Gorlicach

W czwartek 20.04.2023 r. dzieci z grupy ,,A" z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Gorlicach odwiedziły Galerię Sztuki - Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z cyklu ,,SPOTKANIE ZE SZTUKĄ" w ramach zajęć realizowanych w Galerii Sztuki. W trakcji spotkania dzieci zgłębiały tajemnice starożytnych Chin, dowiedziały się między innymi: kim był Cesarz, czym zajmowali się ludzie w starożytnych Chinach i jak wyglądało ich codzienne życie. Z prezentacji i pogadanek przedszkolaki dowiedziały się, że odkrycie papieru datuje się na 105 rok naszej ery i odkrył go chiński kancelista Cai Lun, który eksperymentując w poszukiwaniu taniego i lekkiego materiału do przenoszenia pisma, ze szmat jedwabnych, konopi i sieci rybackich stworzył pierwszy papier. W części plastycznej spotkania dzieci poznały kolejne etapy produkcji papieru czerpanego i samodzielnie wykonały kartki, z którymi zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.