Spotkanie z leśnikiem

Dnia 13 stycznia odwiedzili nas w przedszkolu Pani i Pan leśniczy z Nadleśnictwa Gorlice.
Leśniczy pan Krzysztof Kruk w bardzo interesujący sposób przybliżył dzieciom pracę leśnika
i zagadnienia związane ze środowiskiem leśnym. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję bliżej poznać gatunki i zwyczaje wybranych zwierząt leśnych i ptaków. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Leśniczy podkreślił, że w czasie srogiej zimy, dokarmianie jest koniecznością, ale jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, czy ptaki nie można tego zaniechać.

Pan Krzysztof zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje, eksponaty, naturalne okazy. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały pluszowe modele ptaków i słuchały ich odgłosów. Spotkanie upłynęło w milej atmosferze, a na zakończenie otrzymały zawieszki z emblematami wybranych przez siebie zwierząt. Pan leśniczy przekazał również dzieciom specjalne kule pełne ptasich przysmaków. W podziękowaniu dzieci wręczyły laurkę.