Wigilia w naszym przedszkolu

Jednym z najważniejszych przedświątecznych wydarzeń w naszym przedszkolu jest wigilia.

Jak co roku przedszkolaki wraz z paniami przygotowują  na ten dzień występ jasełkowy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wcielają się w role Maryi, Józefa, aniołów oraz Trzech Króli i przedstawiają historię narodzenia Jezusa. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewamy kolędy i pastorałki.

Po przedstawieniu jasełkowym nadchodzi chwila, na którą dzieci czekają najbardziej - rozpoczęcie wigilii. Wszyscy zasiadają do wspólnego stołu, a Pani kierownik prowadzi modlitwę i zaprasza dzieci do stołu. Następnie rozdaje opłatki i składa wszystkim  życzenia. W trakcie wigilii dzieci mogą spróbować tradycyjnych potraw, takich jak zupa grzybowa, rybka i kapusta z grzybami.

Wigilia to niezapomniane chwile pełne radości, wzruszeń i bliskości. Dzięki takim wydarzeniom dzieci mogą poznać i zrozumieć tradycje świąteczne, a także nauczyć się cieszyć z drobnych rzeczy i dzielić się radością z innymi.