Przyjaciele Zippiego

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023, dzieci sześcioletnie z grupy "A” uczestniczyły w zajęciach programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego”. Program uczył dzieci umiejętności społecznych i radzenia sobie z trudnościami.

Dzieci nauczyły się jak: rozpoznawać własne uczucia i mówić o nich, słuchać uważnie, prosić o pomoc, nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie, radzić sobie z samotnością i odrzuceniem, radzić sobie przemocą i krzywdzeniem, rozwiązywać konflikty, radzić sobie ze zmianą i stratą, pomagać innym.

Nauczyły się piosenki o patyczaku Zippim, którą często śpiewały podczas zajęć. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów, chętnie opowiadały o różnych sytuacjach jakie zdarzyły się w ich życiu, bardzo lubiły odgrywać scenki dotyczące sytuacji konfliktowych, wymyślały ciekawe i własne rozwiązania. Wszystkie bardzo chętnie brały udział w tych spotkaniach.