Przejdź do treści
Przedszkole1
Przedszkole2
Przedszkole3
Przedszkole4
Przedszkole5
Przedszkole6
Przedszkole7
Przedszkole8
Przejdź do stopki

Czytanie zbliża

Czytanie zbliża

Treść

W tym tygodniu w naszym przedszkolu gościliśmy Panie z Biblioteki Miejskiej.  W ramach akcji promowania czytelnictwa wśród najmłodszych zaprezentowały one i przeczytały kilka pięknych i ciekawych książeczek ze zbiorów biblioteki. Dzieci mogły także obejrzeć wyjątkowy spektakl – teatrzyk kamishibai. Z niepozornej drewnianej skrzynki ukazywały się im piękne ilustracje, a pani prowadząca odczytywała tekst bajki o chłopcu i jego zaginionym piesku. 

Panie bibliotekarki zachęcały także dzieci do założenia karty w bibliotece, gdzie na nowych czytelników w wieku przedszkolnym czekają wyprawki przygotowane dzięki kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wszystkich Rodziców zachęcamy serdecznie do udania się z dziećmi do biblioteki.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa — bibliotekę — i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
46605