Czyściochowe przedszkole

W roku szkolnym 2020/21 dzieci z grupy II uczestniczyły w programie edukacyjnym
„Czyściochowe przedszkole” pod opieką wychowawczyni Karoliny Korzonek organizowanym przez firmę Rossman.

Przedszkolaki wzięły udział w dwóch odsłonach projektu.
I - EDYCJA  dotyczyła mycia rąk oraz prawidłowego korzystania z toalety.
II - EDYCJA ochrony i pielęgnacji skóry, włosów.

Dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć, z których dowiedziały się jakie są etapy mycia rąk i prawidłowy czas. Wiedzą dlaczego ważne jest, który przycisk spłuczki wciśniemy, czym jest mikroflora bakteryjna jelit i jak ją wspierać. Poprzez zabawy i gry dydaktyczne  nauczyły się o czym należy pamiętać podczas kąpieli oraz jak dbać o higienę  włosów. Bohaterami zapamiętania ważnych informacji byli - kot Pupik, pies Łapson, jelonek Gładzio.

Na zakończenie I i II edycji programu przygotowaliśmy prace plastyczne dotyczące omawianych zagadnień, które wzięły  udział w konkursie. Zwycięzcy wybierani byli w drodze internetowego głosowania. Dzięki zaangażowaniu dzieci i  ich rodziców udało nam się wygrać 2 bony na łączną kwotę 1000 zł do zrealizowania w drogeriach Rossman.

W grudniu zrealizowaliśmy bony podarunkowe.

Zakupiliśmy dla naszych przedszkolaków produkty dzięki, którym w przedszkolu będą mogły dbać o higienę i estetykę wyglądu: ręczniki, pojemniki na mydło, papiery toaletowe, ręczniki papierowe, mydła, chusteczki higieniczne, serwety na stół.

Wspaniałym i miłym akcentem żegnamy rok 2021.