Radosna to nowina - w przedszkolu w świątecznych przygotowaniach czekają dzieci na Święta Bożego Narodzenia!

Przedszkolaki we wszystkich grupach rozpoczęły przygotowania do wyjątkowych cudownych Świąt Bożego Narodzenia. Sale, korytarze ozdobiły świąteczne dekoracje, migoczące światełka przyciągają wzrok najmłodszych, a zapach choinki unosi leśną woń. Świąteczne drzewka zostały udekorowane własnoręcznie pieczonymi i ozdobionymi  piernikami przez wszystkie  dzieci oraz tradycyjnymi ozdobami.

Korzenny piernikowy zapach unosi się po przedszkolu a wykonany własnoręcznie  przez wychowawczynię grupy II kominek świąteczny płonie już od 6 grudnia. Tradycję świąt znają wszystkie dzieci, w każdej grupie wykonywały kartki z życzeniami, stroiki świąteczne, malowały szopki lepiły z ciastoliny postacie bożej rodziny. Wykonały choinkę dla zwierząt oraz "ptasią stołówkę" o nikim nie mogły zapomnieć w tym radosnym czasie.

Dnia 22 grudnia dzieci grupy starszej B - wystawiły  jasełka pt: "RADOSNA TO NOWINA" śpiewając pastorałki "Od serca do ucha" i "Dziecina mała". Grupa A przedstawiła montaż słowno – muzyczny „Maleńkiemu Jezusowi”  po występach wszyscy usiedli do uroczystej wigilii, dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia, według tradycji jedli wszystkie przygotowane przez panie kucharki pyszne dania wigilijne. Nie zabrakło żurku z grzybami, ryby, kapusty z grochem, pierożków ruskich, z kapustą, jabłkami i cynamonem. Maluszki i średniaki wigilię obchodziły 23 grudnia  uroczystość rozpoczęły  śpiewaniem kolędy "Lulajże Jezuniu", tańcem "Świeci gwiazdka", wierszem "Biały obrus lśni na stole…", pastorałkami "Skrzypi wóz", "Rodzinne święta" oraz nie zabrakło opłatka,  modlitwy malutkich dzieci i składania życzeń. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty od gwiazdki oraz  książeczki do kolorowania.

W tym wyjątkowym czasie

"…kiedy płynie kolęda nad światem

i spada śniegu cieniutki opłatek

i dary niosą do szopy królowie

rodzi się Człowiek",

aby rzeczywiście narodził się pośród nas

Bóg człowiek  a wraz z Nim, miłość, zgoda i Boży pokój.

Wesołych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i pełnego pomyślności Nowego Roku 2022

dla wszystkich Rodziców życzą

dzieci, kierownik, nauczyciele i wszyscy pracownicy przedszkola.