25 listopada już od 20 lat na całym świecie obchodzone jest święto wszystkich pluszowych misiów. Również nasze przedszkolaki obchodzą ten wspaniały dzień!

Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został w 2002 r. w setną rocznicę wydarzeń, które zapoczątkowały popularność maskotek. Właśnie wtedy, podczas polowania swoje serce małemu niedźwiadkowi okazał prezydent Theodore Roosevelt. Ilustracja w popularnej wówczas gazecie, przedstawiająca to wydarzenie szybko obiegła świat i zainspirowała jednego z twórców zabawek do stworzenia małego pluszowego niedźwiadka. Od imienia prezydenta nazwał go wówczas Teddy’s Bear.

Pluszowe misie są dziś wiernymi towarzyszami dzieci. Ułatwiają zasypianie, są powiernikami ich tajemnic i dodają odwagi w trudnych chwilach.

Jak co roku Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w wyjątkowy sposób. W końcu ulubieńcem naszych dzieci jest Kubuś Puchatek, który znajduje się w logo przedszkola - "Wesołej 3"!

Dzieci poznały historię misia i uczestniczyły w wielu misiowych zabawach, a nawet misiowej gimnastyce.

W oddziałach znajdujących się przy MZS nr 4, Eko-miś rozpoczął zbiórkę zużytych baterii i plastikowych nakrętek - zachęcamy wszystkich do włączenia się w misiową akcję.

Zapraszamy do oglądnięcia naszej misiowej galerii!
dzien misia