Świętowaliśmy odzyskanie niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu uczciliśmy ważną dla Polski rocznicę –  odzyskania niepodległości. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których poznawały polskie symbole narodowe i uczyły się fragmentów tekstu hymnu narodowego. Z legendy o Lechu, Czechu i Rusie dowiedziały się o początkach państwa polskiego i założeniu miasta Gniezna. Poznały także znaczenie słowa „patriota”.

Dzieci z grupy II (średniaki), przygotowały akademię, podczas której z dumą zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem " oraz zatańczyły do ludowej piosenki "Przybyli ułani pod okienko". Recytowały wiersze opisujące wydarzenia z tamtych lat, kiedy to polski naród był w niewoli. Wspólnie odpowiadały na pytania zadawane w wierszu W.Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", natomiast wierszem "Barwy ojczyste" pochwaliły się znajomością narodowych barw.

Punktualnie o godzinie 11:11 przedszkolaki z wszystkich grup, przystrojone w biało-czerwone kotyliony, uroczyście odśpiewały hymn Polski.

Była to niezwykła lekcja patriotyzmu, którą dzieci zapamiętają na długo.