Sztuka starożytnej Grecji - warsztaty w Dworze Karwacjanów

Jak wyglądało życie dzieci w starożytnej Grecji? Jak się ubierały, co jadły i w co bawiły w czasie wolnym? Czy da się umyć oliwą z oliwek? Na te i inne pytania poznały odpowiedź przedszkolaki, dzięki zajęciom w gorlickim BWA.

W poniedziałek (4 października) najmłodsi wzięli udział w realizowanych przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów warsztatach historyczno – plastycznych. „Spotkania ze Sztuką” to cykl zajęć muzealnych kierowanych do najmłodszych.

Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały greckie miasta-państwa, teatry i olimpiady oraz poznały najbardziej charakterystyczne elementy sztuki starożytnej Grecji. W części plastycznej warsztatów poznały tajniki malarstwa czerwonofigurowego i same spróbowały sił w wazowym malarstwie.